EXH170SMI
- Manufacturer Part Number:
- EXH170SMI
- Part of Description:
- RF ANT 167MHZ WHIP STR SMI CONN
- Frequency (Center/Band) :
- 167MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 165MHz ~ 170MHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 10.500" (266.70mm)
- Power - Max :
- 50 W