EXH150SFU
- Manufacturer Part Number:
- EXH150SFU
- Part of Description:
- RF ANT 150MHZ WHIP STR SFU CONN
- Frequency (Center/Band) :
- 150MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 145MHz ~ 155MHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 10.500" (266.70mm)
- Power - Max :
- 50 W