A144/440C
Manufacturer Part Number:
A144/440C
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
RF ANT 146/445MHZ WHIP STR 38"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
146MHz, 445MHz
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
144MHz ~ 148MHz, 440MHz ~ 450MHz
Gain :
0dB
Height (Max) :
38.000" (965.20mm)