S1713BNF
- Manufacturer Part Number:
- S1713BNF
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 1.8GHZ WHIP STR N FEM
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- DCS
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 1.8GHz
- Frequency Group :
- UHF (1GHz ~ 2GHz)
- Frequency Range :
- 1.71GHz ~ 1.88GHz
- Gain :
- 3dBd
- Height (Max) :
- 13.976" (355.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Connector Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 50 W