MM24-5RD-RTNC
- Manufacturer Part Number:
- MM24-5RD-RTNC
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 2.4GHZ WHIP STR MAGNETIC
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Wi-Fi
- Features :
- Cable - 1.5m
- Frequency (Center/Band) :
- 2.4GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.485GHz
- Gain :
- 5.5dBi
- Height (Max) :
- 7.756" (197.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Magnetic
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 10 W