HDGD57-25
Manufacturer Part Number:
HDGD57-25
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
RF ANT 5.7GHZ GRID N FEM BRKT MT
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Parabolic Grid
Applications :
WiMax™, WLAN
Features :
Frequency (Center/Band) :
5.7GHz
Frequency Group :
SHF (f > 4GHz)
Frequency Range :
5.47GHz ~ 5.725GHz
Gain :
25dBi
Height (Max) :
24.000" (609.60mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Bracket Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
100 W