S24493DS24RTN
- Manufacturer Part Number:
- S24493DS24RTN
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 2.4/5.5GHZ PANEL CAB 24"
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Panel
- Applications :
- Wi-Fi
- Features :
- Cable - 610mm
- Frequency (Center/Band) :
- 2.4GHz, 5.5GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
- Gain :
- 3dBi, 4dBi
- Height (Max) :
- 0.890" (22.60mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Bracket Mount
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 2 W