ANT-2.4-CN-N
Manufacturer Part Number:
ANT-2.4-CN-N
Manufacturer/Brand:
Linx Technologies Inc.
Part of Description:
RF ANT 2.4GHZ CORNER REFL BRK MT
Manufacturer :
Linx Technologies Inc.
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Corner Reflector
Applications :
Features :
Cable - 221mm
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.483GHz
Gain :
10.5dB
Height (Max) :
14.200" (360.68mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Bracket Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
100 W