AA.161.301111
- Manufacturer Part Number:
- AA.161.301111
- Manufacturer/Brand:
- Taoglas Limited
- Part of Description:
- RF ANT 1.6GHZ MOD SMA ML MAG 3M
- Manufacturer :
- Taoglas Limited
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Module
- Applications :
- GLONASS, GPS
- Features :
- LNA, Filter
- Frequency (Center/Band) :
- 1.6GHz
- Frequency Group :
- UHF (1GHz ~ 2GHz)
- Frequency Range :
- 1.575GHz ~ 1.61GHz
- Gain :
- 29dBic, 30dBic
- Height (Max) :
- 0.843" (21.40mm)