SMD-W-3J3J3J-BLK-180
- Manufacturer Part Number:
- SMD-W-3J3J3J-BLK-180
- Manufacturer/Brand:
- Mobile Mark Antenna Solutions
- Part of Description:
- 3-CABLE WIFI 2.4/5 ANTENNA
- Manufacturer :
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Dome
- Applications :
- Wi-Fi
- Features :
- Cable - 180mm
- Frequency (Center/Band) :
- 2.45GHz, 6.95GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 6GHz
- Gain :
- 4dBi
- Height (Max) :
- 1.496" (38.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 20 W