A55136TBS
- Manufacturer Part Number:
- A55136TBS
- Manufacturer/Brand:
- Mobile Mark Antenna Solutions
- Part of Description:
- P25 Tri-Band VHF/UHF/700-900 MHz
- Manufacturer :
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- TETRA/P25
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 155MHz, 450MHz, 829MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 136MHz ~ 174MHz, 380MHz ~ 520MHz, 698MHz ~ 960MHz
- Gain :
- 3dBi, 5dBi, 5dBi
- Height (Max) :
- 21.000" (533.40mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bands :
- 3
- Power - Max :
- 200 W