JLTD1616-2492S40-25P6-4X
- Manufacturer Part Number:
- JLTD1616-2492S40-25P6-4X
- Manufacturer/Brand:
- JC Antenna
- Part of Description:
- GNSS PATCH ANTENNA
- Manufacturer :
- JC Antenna
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Ceramic Patch
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 1.561GHz, 1.575GHz, 1.616GHz, 2.492GHz
- Frequency Group :
- UHF (1GHz ~ 2GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- Gain :
- 3dBi, 3.5dBi, 4dBi
- Height (Max) :
- 0.394" (10.00mm)