JLTD1248-1563S48-36P5-3A
- Manufacturer Part Number:
- JLTD1248-1563S48-36P5-3A
- Manufacturer/Brand:
- JC Antenna
- Part of Description:
- TWO LAYER GNSS PATCH ANTENNA
- Manufacturer :
- JC Antenna
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Ceramic Patch
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 1.248GHz, 1.563GHz
- Frequency Group :
- UHF (1GHz ~ 2GHz)
- Frequency Range :
- 1.245GHz ~ 1.251GHz, 1.558GHz ~ 1.568GHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 0.331" (8.40mm)