PSKN3-24/55RS
- Manufacturer Part Number:
- PSKN3-24/55RS
- Manufacturer/Brand:
- Mobile Mark Antenna Solutions
- Part of Description:
- WIFI HALFWAVE DEVICE ANTENNA
- Manufacturer :
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Tilt
- Applications :
- 802.11, WiMax
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 2.45GHz, 5.5GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5GHz ~ 6GHz
- Gain :
- 2.3dBi
- Height (Max) :
- 3.110" (79.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Connector Mount
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 10 W