JPA892-1935A
- Manufacturer Part Number:
- JPA892-1935A
- Manufacturer/Brand:
- JC Antenna
- Part of Description:
- 892-1935MHZ ANTENNA
- Manufacturer :
- JC Antenna
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Molded
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 892MHz, 1.94GHz
- Frequency Group :
- Wide Band
- Frequency Range :
- 824MHz ~ 960MHz, 1.7GHz ~ 2.17GHz
- Gain :
- 1.3dBi, 2.3dBi
- Height (Max) :
- 0.236" (6.00mm)