FB3740WA
- Manufacturer Part Number:
- FB3740WA
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- ANT WHIP BS 3DB 740-806 PBC
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 773MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 740MHz ~ 806MHz
- Gain :
- 5.4dBi
- Height (Max) :
- 16.000" (406.40mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Magnetic
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 150 W