C144/440CS
- Manufacturer Part Number:
- C144/440CS
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 146/445MHZ WHIP STR 38"
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 146MHz, 445MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 144MHz ~ 148MHz, 440MHz ~ 450MHz
- Gain :
- 2dB, 5dB
- Height (Max) :
- 38.000" (965.20mm)