LP406NMOW
Manufacturer Part Number:
LP406NMOW
Manufacturer/Brand:
Pulse Electronics
Part of Description:
WHITE NMO LOW PROFILE, UNITY, 40
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Dome
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
413MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
406MHz ~ 420MHz
Gain :
2dBi
Height (Max) :
1.500" (38.10mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
100 W