OC51505-FNF
Manufacturer Part Number:
OC51505-FNF
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
RF ANT 5.5GHZ WHIP STR N FEM
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
WLAN
Features :
Frequency (Center/Band) :
5.5GHz
Frequency Group :
SHF (f > 4GHz)
Frequency Range :
5.15GHz ~ 5.875GHz
Gain :
5dBi
Height (Max) :
Ingress Protection :
Mounting Type :
Bracket, Connector Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
10 W