ICEFIN49DMN
- Manufacturer Part Number:
- ICEFIN49DMN
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- RF ANT 5.5GHZ BLADE N FEM CONN
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Dome
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 5.5GHz
- Frequency Group :
- SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 4.9GHz ~ 6GHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 2.624" (66.66mm)