SPHS21167
- Manufacturer Part Number:
- SPHS21167
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- ANT SP HELSH 1-4W 167M SMA F T
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Helical
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 167MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 162MHz ~ 172MHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 4.000" (101.60mm)