ETRA4303
- Manufacturer Part Number:
- ETRA4303
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 440MHZ WHIP STR NMO BASE
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 440MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 430MHz ~ 450MHz
- Gain :
- 3dBi
- Height (Max) :
- 3.400" (86.36mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Base Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 150 W