AB150/450C
Manufacturer Part Number:
AB150/450C
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
RF ANT 162/460MHZ WHIP STR NMO
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
162MHz, 460MHz
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
150MHz ~ 174Mhz, 450MHz ~ 470MHz
Gain :
0dB
Height (Max) :
38.000" (965.20mm)