SPHS23470
Manufacturer Part Number:
SPHS23470
Manufacturer/Brand:
Pulse Electronics
Part of Description:
ANT SP HELSH 1-4W 470M SMA F T
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Helical
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
470MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
452MHz ~ 488MHz
Gain :
Height (Max) :
3.000" (76.20mm)