EM-MX5162-MP
- Manufacturer Part Number:
- EM-MX5162-MP
- Manufacturer/Brand:
- Nearson Inc.
- Part of Description:
- RF ANT 168MHZ WHIP STR NMO BASE
- Manufacturer :
- Nearson Inc.
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 168MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 162MHz ~ 174MHz
- Gain :
- 2dBi
- Height (Max) :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Base Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 100 W