EXD420TNX
- Manufacturer Part Number:
- EXD420TNX
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 435MHZ WHIP STR TNX CONN
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 435MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 420MHz ~ 450MHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 3.590" (91.19mm)