EXR470TN
Manufacturer Part Number:
EXR470TN
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
RF ANT 480MHZ WHIP TILT TNC MALE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Tilt
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
480MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
470MHz ~ 490MHz
Gain :
Height (Max) :
6.950" (176.53mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Connector Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
50 W