SPDA17850/1900
- Manufacturer Part Number:
- SPDA17850/1900
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- RF ANT 850MHZ/900MHZ WHIP TILT
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Tilt
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 850MHz, 900MHz, 1.9GHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
- Frequency Range :
- 824MHz ~ 896MHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz
- Gain :
- 0dBi, 1.5dBi
- Height (Max) :
- 6.930" (176.02mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Connector Mount
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 3 W