SPHS10420
- Manufacturer Part Number:
- SPHS10420
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- ANT SP HELSH 1-4W 420M 1-4-32X
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Helical
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 420MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 403MHz ~ 437MHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 3.000" (76.20mm)