EXH150SMV
- Manufacturer Part Number:
- EXH150SMV
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 150MHZ WHIP STR SMV CONN
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 150MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 145MHz ~ 155MHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 10.500" (266.70mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Connector Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 50 W