SPHL10160IC
Manufacturer Part Number:
SPHL10160IC
Manufacturer/Brand:
Pulse Electronics
Part of Description:
ANT SP HELIC 1-4W 1-4-32X3-16
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Helical
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
160MHz
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :
154MHz ~ 166MHz
Gain :
Height (Max) :
8.000" (203.20mm)