MEXE902RPSM
- Manufacturer Part Number:
- MEXE902RPSM
- Manufacturer/Brand:
- PCTEL, Inc.
- Part of Description:
- LMR/TETRA/P25 ANTENNA
- Manufacturer :
- PCTEL, Inc.
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Wi-Fi
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 931MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 902MHz ~ 960MHz
- Gain :
- 2dBi
- Height (Max) :
- 9.500" (241.30mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Connector Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 50 W