EXB144KR
- Manufacturer Part Number:
- EXB144KR
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 146MHZ WHIP STR KR CONN
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 146MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 144MHz ~ 148MHz
- Gain :
- 0dBi
- Height (Max) :
- 6.900" (175.26mm)