ANT-410-PW-QW
- Manufacturer Part Number:
- ANT-410-PW-QW
- Manufacturer/Brand:
- Linx Technologies Inc.
- Part of Description:
- RF ANT 5G 410MHZ WHIP STR CUT
- Manufacturer :
- Linx Technologies Inc.
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- 5G, Cellular, LTE, NR, mMTC, NB-IoT
- Features :
- Cable - 216mm
- Frequency (Center/Band) :
- 418MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 410MHz ~ 430MHz
- Gain :
- 4.1dBi
- Height (Max) :
- 6.980" (171.20mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Solder
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 10 W