1002292F0-AA10L0086
- Manufacturer Part Number:
- 1002292F0-AA10L0086
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- ANTENNA ASSY, PENTA 86
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- Cellular, LTE-M, NB-IoT, loRa, SigFox
- Features :
- Cable - 86mm
- Frequency (Center/Band) :
- 796MHz, 2.2GHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 698MHz ~ 894MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
- Gain :
- 1.2dBi, 5dBi
- Height (Max) :
- 0.008" (0.20mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 2 W