SRFWG018-100
- Manufacturer Part Number:
- SRFWG018-100
- Manufacturer/Brand:
- Antenova
- Part of Description:
- RF ANT 1.561/1.575GHZ FLAT 100MM
- Manufacturer :
- Antenova
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Flat Patch
- Applications :
- Bluetooth, GNSS, Wi-Fi
- Features :
- Cable - 100mm
- Frequency (Center/Band) :
- 1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 2.4GHz
- Frequency Group :
- UHF (1GHz ~ 2GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 1.559GHz ~ 1.609GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz
- Gain :
- 5.6dBi
- Height (Max) :
- 0.006" (0.15mm)