1002289F0-AA10L0150
- Manufacturer Part Number:
- 1002289F0-AA10L0150
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- ANTENNA ASSY, PENLT F0 150
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- Cellular, LTE-M, NB-IoT, loRa, SigFox
- Features :
- Cable - 150mm
- Frequency (Center/Band) :
- 829MHz, 2.2GHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
- Gain :
- 2.9dBi, 4.3dBi
- Height (Max) :
- 0.008" (0.20mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 2 W