1005190F0-AS70L0025
- Manufacturer Part Number:
- 1005190F0-AS70L0025
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- ANTENNA ASSY, UWB68 F0 0025 SMA
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- UWB
- Features :
- Cable - 25mm
- Frequency (Center/Band) :
- 7.5GHz
- Frequency Group :
- SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 6.5GHz ~ 8.5GHz
- Gain :
- 5.3dBi
- Height (Max) :
- 0.008" (0.20mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 10 W