1005190F0-AS70L0050
Manufacturer Part Number:
1005190F0-AS70L0050
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
ANTENNA ASSY, UWB68 F0 0050 SMA
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
PCB Trace
Applications :
UWB
Features :
Cable - 50mm
Frequency (Center/Band) :
7.5GHz
Frequency Group :
SHF (f > 4GHz)
Frequency Range :
6.5GHz ~ 8.5GHz
Gain :
5.3dBi
Height (Max) :
0.008" (0.20mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Adhesive
Number of Bands :
1
Power - Max :
10 W