1003893FT-AA10L0150
- Manufacturer Part Number:
- 1003893FT-AA10L0150
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- ANTENNA ASSY, WLANB FT AA10 0150
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- WLAN
- Features :
- Cable - 150mm
- Frequency (Center/Band) :
- 2.4425GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.485GHz
- Gain :
- 3.3dBi
- Height (Max) :
- 0.005" (0.12mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 500 mW