WCP3015W08-H100D3B0A
- Manufacturer Part Number:
- WCP3015W08-H100D3B0A
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- ANTENNA ASSY, WIFI STRAIGHT, 100
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- Wi-Fi
- Features :
- Cable - 100mm
- Frequency (Center/Band) :
- 2.44GHz, 5.5GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
- Gain :
- 3dBi, 6.7dBi
- Height (Max) :
- 0.031" (0.80mm)