1001932PT-AA10L0200
- Manufacturer Part Number:
- 1001932PT-AA10L0200
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- ANTENNA ASSY WLAN T 200
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
- Features :
- Cable - 200mm
- Frequency (Center/Band) :
- 2.4GHz, 5GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.585GHz, 5.15GHz ~ 5.825GHz
- Gain :
- 2.5dBi, 4.4dBi
- Height (Max) :
- 0.063" (1.60mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 500 mW