SRFG017-150
- Manufacturer Part Number:
- SRFG017-150
- Manufacturer/Brand:
- Antenova
- Part of Description:
- RF ANT 1.561/1.575GHZ FLAT 150MM
- Manufacturer :
- Antenova
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Flat Patch
- Applications :
- Beidou, Galileo, GLONASS, GPS
- Features :
- Cable - 150mm
- Frequency (Center/Band) :
- 1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
- Frequency Group :
- UHF (1GHz ~ 2GHz)
- Frequency Range :
- 1.559GHz ~ 1.609GHz
- Gain :
- 4dBi
- Height (Max) :
- 0.006" (0.15mm)