W3312BB0100
- Manufacturer Part Number:
- W3312BB0100
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- ANTENNA 860-930MHZ
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- ISM
- Features :
- Cable - 100mm
- Frequency (Center/Band) :
- 895.5MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 863MHz ~ 928MHz
- Gain :
- 0.8dBi
- Height (Max) :
- 0.004" (0.10mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 2 W