ETRA1550
Manufacturer Part Number:
ETRA1550
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
RF ANT 158MHZ DOME NMO BASE MT
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Dome
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
158MHz
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :
155MHz ~ 160MHz
Gain :
0dB
Height (Max) :
2.375" (60.32mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Base Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
60 W