EXH155SFK
Manufacturer Part Number:
EXH155SFK
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
RF ANT 155MHZ WHIP STR SFK CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
155MHz
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :
150MHz ~ 160MHz
Gain :
Height (Max) :
10.500" (266.70mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Connector Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
50 W