ANT-916-HETH
Manufacturer Part Number:
ANT-916-HETH
Manufacturer/Brand:
Linx Technologies Inc.
Part of Description:
RF ANT 916MHZ HELICAL SLD TH
Manufacturer :
Linx Technologies Inc.
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Helical
Applications :
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Features :
Frequency (Center/Band) :
915MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
865MHz ~ 965MHz
Gain :
2.4dBi
Height (Max) :
0.350" (8.90mm)