HWD150BF
- Manufacturer Part Number:
- HWD150BF
- Manufacturer/Brand:
- Antenna Technologies Limited Company
- Part of Description:
- 150 MHZ HELICAL WOUND DIPOLE
- Manufacturer :
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 145MHz
- Frequency Group :
- Frequency Range :
- 140MHz ~ 150MHz
- Gain :
- 3dBi
- Height (Max) :
- 0.382" (9.70mm)