MFB9157NF
- Manufacturer Part Number:
- MFB9157NF
- Manufacturer/Brand:
- PCTEL, Inc.
- Part of Description:
- RF ANT 915MHZ WHIP STR N TYPE F
- Manufacturer :
- PCTEL, Inc.
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- ISM, LoRa, LPWAN
- Features :
- Cable - 609.6mm
- Frequency (Center/Band) :
- 915MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 902MHz ~ 928MHz
- Gain :
- 7dBi
- Height (Max) :
- 94.752" (240.67cm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Base Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 150 W