MYA1505KN
- Manufacturer Part Number:
- MYA1505KN
- Part of Description:
- RF ANT 162MHZ YAGI N TYPE F BRKT
- Antenna Type :
- Yagi, 5-Element
- Frequency (Center/Band) :
- 162MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 150MHz ~ 174MHz
- Gain :
- 9.2dBi
- Height (Max) :
- 72.000" (182.88cm)
- Power - Max :
- 250 W